FYZIKÁLNÍ ÚSTAV AV

Zúčastnili jsem se výběrového řízení na redesign loga Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. "Veni, vidi, vici." Přišli jsme, navrhli jsme funkční facelift loga a zvítězili jsem.

REDESIGN NEMUSÍ BÝT REVOLUCE

Občas se musí tvůrce zastavit a krotit svoji tvořivost. Někdy je totiž již něco dobře vymyšleno. Výzvou je pak poctivě řemeslně dílo upravit tak, aby skutečně fungovalo a bylo v souladu s dobou a trendy.

ANALÝZA PROBLÉMU

Přestože zadání pro výběrové řízení bylo volnější, bylo nám od začátku jasné, že logo podobné instituce se silnou tradicí nebude vhodné překopat od základů. Nehledě na to, že motiv oka se stylizací atomu nám skutečně přišel vypovídající a přiléhavý. Proč nenavázat na něco, co je koncepčně správné?

GRAFICKÉ ŘEŠENÍ

Záměrně jsme tedy drželi svoji kreativitu na uzdě a pustili se do velmi střízlivého face-liftu původního symbolu. Ten trpěl několika neduhy, které se musely šikovně odstranit. Jedním z nich byla především zbytečná popisnost tvarů a časté problémy s čitelností při zmenšování značky.

Výsledné varianty jasně vedly ke zjednodušené verzi, kde oko je tvořeno prvkem samotným a elipsy se zjednodušily, ale zároveň i nabraly na síle. Tušili jsem již od začátku, že zobrazovat elektrony v prvku je z grafického hlediska nadbytečné.

DOLADIT, ZABALIT A JE HOTOVO...

MANUÁL POUŽITÍ LOGA

Součástí zakázky bylo vytvoření základního manuálu značky a kompletní sady podkladových dat. Tak, jak se sluší a patří pro solidní značku. 

APLIKACE LOGA

Základní sada firemních tiskovin a propagační materiály jsme graficky pojali čistě a elegantně. Záměr byl, aby nové logo dominovalo, a bylo tak lépe vstřebáno širokou veřejností. Pro oživení designu jsme použili sytě modrý podkladový fraktál. Vše je jednoduché a funkční s otevřenými možnostmi.